Pompy stacjonarne

1 posta

Małe i duże budowy mają swoje unikalne wymogi. Stacjonarne pompy do betonu firmy Putzmeister ze swoimi dostosowanymi rurociągami i systemem rozstawiania masztów stacjonarnych tworzą doskonałą parę dla codziennych, trudnych prac na każdym placu budowy. Ponadto pozwalają  one zachować balans między efektywnością a wydajnością. Ze względu na fakt, że pompy BSA mogą  być zasilane od strony tłoka i tłoczyska łatwo dostosowują się do lokalnych warunków uzyskując odpowiednio wysokie ciśnienie podawania mieszanki, bądź też wysoką wydajność.

Stacjonarne pompy Putzmeister

Pompy stacjonarne sprawdzają się zarówno jako wszechstronne maszyny na małych budowach, jak również mogą zapewnić potężną siłę do prac wysokościowych czy odległościowych. Pompy, rozściełacze do betonu, akcesoria oraz obsługa są stworzone do wszechstronnych, natychmiastowych rozwiązań. Stanowią one rozwiązanie niezawodne i długotrwałe.

Pompy stacjonarne Putzmeister

Przewaga w zakresie pracy, czyszczenia i utrzymania:

  • Łatwość wymiany wszystkich elementów na S-rurze;
  • Szybka wymiana tłoków dzięki zbiornikowi wody z otwieraną górą, łatwy dostęp do korka spustowego i automatycznego systemu wyciągania tłoka („Piston Pull System”, typ HP);
  • Szybkie smarowanie wszystkich elementów poprzez centralny system smarowania;
  • Usprawniony projekt kosza zasypowego dla łatwego czyszczenia i mniejszej ilości pozostałości;
  • Gładka powierzchnia zewnętrzna ułatwia czyszczenie;
  • Zwiększona powierzchnia podpierająca dzięki uchylnym łapom podpierającym.

System MX – idealny balans między czasem rozstawiania a wydajnością pracy.

Wszechstronny, modułowy system masztów stacjonarnych MX oferuje różnorodny zasięg dostępny dla kolumn rurowych Putzmeister RS-850 lub wież kratownicowych znanych producentów. Wysięgniki mogą być przenoszone z pomp montowanych na podwoziu do pomp na kolumnach rurowych w krótkim czasie – system szybkiego rozłączania nie tylko zwiększa zakres wzwyż, ale również zasięg przestrzenny. Dodatkowe obciążenia (balast) nie są wymagane do poziomego zasięgu na poziomie 36 metrów pomimo maksymalnej dozwolonej wysokości wolnostojącej kolumny – 20 metrów.

Przegląd masztów MX:

Pompy stacjonarne Przegląd masztów MX
Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych maszyn.

Putzmeister BSA 1409 D4

Szczególną przewagą pompy stacjonarnej 1409 D4 jest wszechstronność jej zastosowania. Może być używana zarówno na niewielkich budowach, a także do pompowania na duże  wysokości, betonowania tuneli i wypełniania słupów/filarów. Komponenty pompy BSA tj: silnik, tłoki, hydraulika, S-rura i komputerowy system […]