Skip to content

EstrichBoy DC 450

W maju 2019 roku w Aichtal, pokazaliśmy innowacje, które Putzmeister zaprezentował na Baumie 2019 , w tym najnowszą generację nowego Estrich Boy DC 450. Kolejny raz było to miłe zaskoczenie. Jako lider rynku cały czas pracujemy nad dalszym udoskonalaniem EstrichBoy’a, firmy Brinkman – podsumowuje Jochen Knecht, Dyrektor Zarządzający Putzmeister Mortelmaschinen GmbH.

Nowy design – wysoka jakość i futurystyczny wygląd

Unikatowy design nie tylko zwraca uwagę wizualnie. Maska składa się z czterech części, które  w przypadku uszkodzenia, mogą być wymieniane niezależnie.  Jednakże uszkodzenia są mało prawdopodobne ze względu na nowy sposób wytwarzania pokrywy. Są one bardziej odporne na naprężenia mechaniczne, a ewentualne zarysowania będą mniej widoczne ze względu na użycie materiału w oryginalnym pomarańczowym kolorze EstrichBoy. Dzięki temu rozwiązaniu, pokrywa nie ma warstwy farby, która mogłaby zostać zniszczona.

EstrichBoy DC 450

Panel operacyjny: Ergonomiczna optymalizacja

W najnowszej generacji EstrichBoy’a DC 450 panel operacyjny jest usytuowany z tyłu i odwrócony w kierunku operatora maszyny, co umożliwia kontrolowanie wszystkiego z jednego miejsca. Szyba ochronna wyświetlacza (dostępna jest także jako indywidualna część zamienna w przypadku jej zniszczenia) zabezpieczona jest sześcioma bolcami i wysokiej jakości pierścieniem ze stali nierdzewnej – szczególnie odporna na zarysowania. Stanowi solidną ochronę przeciwko uderzeniom, brudowi i wodzie. Wyświetlacz został również uzupełniony o wskaźnik poziomu paliwa. Oznacza to, że pokrywa nie będzie już musiała być otwierana w celu sprawdzenia poziomu paliwa w baku, a niski poziom paliwa będzie sygnalizowany wizualnie przez lampkę ostrzegawczą.

Ułatwienia codziennej pracy – np. dzięki większemu o 20% zbiornikowi paliwa

Ze względu na to, że w nowym EstrichBoy’u zbiornik paliwa został zwiększony do 70 litrów, operatorzy, w typowym miejscu wykonywania wylewek, mogą kontynuować pracę bez uzupełniania paliwa przez cały dzień pracy. Nowy, opcjonalny  sposób przechowywania materiału nad błotnikiem umożliwia czasowe składowanie worków z cementem bez obciążania i niszczenia błotników.  Mniejsza skrzynka na narzędzia o pojemności ok. 12 litrów pod pokrywą umożliwia operatorowi maszyny przechowywanie narzędzi lub np. pilota zdalnego sterowania w suchym i bezpiecznym miejscu. Dzięki nowemu umiejscowieniu wydechu – ukośnie w stosunku do pozycji operatora – spaliny są wydalane tak daleko jak tylko możliwe, minimalizując ryzyko narażenia operatora na ich wdychanie oraz redukując poziom hałasu.

Optymalna technologia – wyprodukowane w Niemczech

EstrichBoy DC 450 Putzmeister powstał  na bazie kompresora znanego niemieckiego producenta. Również zaadaptowana została metoda przesyłu materiału przy wykorzystaniu sprężonego powietrza. Optymalny przepływ w pompie nowej generacji umożliwia pracę w temperaturze otoczenia aż do 50° C i zmniejsza poziom hałasu. Rama/bryła pozostawia więcej przestrzeni. Oznacza to, że podajnikiem wykorzystującym metodę sprężonego powietrza łatwiej się manewruje i jeden typ układu najazdowo-hamulcowego jest wystarczający do obsługi wszystkich wysokości zaczepu.

Utrzymanie i serwis

Efektywne użytkowanie maszyny wymaga łatwego utrzymania i szybkiego serwisu. Także w tym obszarze wiele detali zostało dopracowanych w celu zwiększenia dostępności i praktyczności obsługi.

Dzięki szerokiemu kątowi otwarcia, zadziwiająco duża część wewnętrzna maszyny stała się dostępna przez otwarcie pokrywy. Poszczególne elementy szybko i łatwo się wyjmuje dzięki użyciu urządzeń uchylnych lub składanych oraz wyposażeniu maszyny w szybko zwalniające złączki, włączając w to panel operacyjny, system centralnego smarowania i szafę sterowniczą. To wszystko sprawia, że wymiana paska, czyszczenie górnych i dolnych przewodów powietrza lub układu chłodzenia nie zabiera wiele czasu.

Gwarantowane bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo operatorów maszyn ma dla firmy Putzmeister najwyższe znaczenie. Dlatego lider rynku spełnia wszystkie wymagania określone w „Dyrektywie Maszynowej” także w ostatniej generacji EstrichBoy DC 450. Dodatkowo, poza samą maszyną, funkcja awaryjnego wyłączania jest zainstalowany także w sterowaniu radiowym. Istniejący system bezpieczeństwa kraty ochronnej został przeniesiony pod pokrywę, co zapewnia jeszcze większy poziom bezpieczeństwa.

Dobre przygotowanie na przyszłość

Podczas gdy nowa generacja EstrichBoy DC 450 nadal posiada silnik Deutz z poziomem emisji 3A, wszystkie przygotowania do zamontowania silnika z poziomem V zostały wykonane. Te silniki będą dostępne w późniejszym terminie.

O grupie Putzmeister

Grupa Putzmeister rozwija i produkuje maszyny o zaawansowanej technologii w obszarze: podajników betonu, samochodowych pomp betonu, stacjonarnych pomp do betonu i akcesoriów, technologii wytwórni betonu, betonowania i transportu i wydobywania materiału z tuneli i obszarów poniżej poziomu ziemi, betonomieszarek, maszyn tynkarskich, transportu betonu,  górnictwa i budowie tuneli, kluczowych projektów przemysłowych, elektrowni i przepompowni jak również w spalarniach odpadów.

Siedziba firmy jest usytuowana w Niemczech, w Aichtal. Firma zatrudnia około 3000 pracowników, w 2017 roku uzyskała przychody roczne na poziomie około 764 milionów Euro.