Skip to content

Mieszarki DWM

DWM Mieszarka dwuwałowa

Mieszarki dwuwałowe firmy Wiggert Gmbh & Co są dostępne w następujacych rozmiarach: DWM1875, DWM2500, DWM3375, DWM4500 oraz DWM6750.

Mieszanie betonu dwoma potężnymi wałami obracającymi się w przeciwnych kierunkach pozwala na optymalne wymieszanie maksymalnej objętości betonu, przy minimalnym zużyciu maszyny i najkrótszym czasie zrzutu. Rozwiązanie takie pozwala również na przerób kruszywa o ziarnistości aż do 150mm.  

Mieszarki DWM są szczególnie dostosowane do przemysłu gotowych mieszanek i prefabrykatów, gdzie konieczne jest dostarczanie dużych ilości wysokogatunkowego betonu.  Wały mieszające są podparte na obu końcach mieszarki przez wytrzymałe łożyska kulowe i są wyposażone w ramiona o wysokiej odporności oraz łopaty z żeliwa.  

Zasuwa spustowa o zwiększonym rozmiarze może być otwierana do pożądanego stopnia. Opróżnia ona zbiornik dzięki regulującym ją elektroniczne czujnikom wypełnienia.   Zasuwa spustowa jest uruchamiana przez dwa niezawodne siłowniki hydrauliczne zamontowane z zewnątrz w celu uniknięcia narażenia ich na kontakt z betonem.

Solidny, inteligentnie zaprojektowany napęd o wysokiej mocy

Wały mieszające są napędzane przez dwa wytrzymałe silniki, pasy klinowe i przekładnie, a elastyczne sprzęgło synchronizuje mieszanie i obracanie się wałów.

Łożyska wału mieszającego są celowo oddzielone od uszczelnień wału. W ten sposób są zawsze chronione na wypadek uszkodzenia uszczelnienia wału. Automatyczny centralny system smarowania ma dwa obiegi optymalnego smarowania uszczelnienia wału i łożysk. Duży zasobnik smaru jest wyposażony we wskaźnik niskiego poziomu czynnika