Autoryzowany przedstawiciel Putzmeister w Polsce

Putzmeister PUMI 25-4 i 28-4

Najważniejsze innowacje wprowadzone w PUMI 25-4 i 28-4 nowej generacji  to:

  • unikatowy, bezstopniowy, monitorowany system podparcia,
  • 4-ramienny wysięgnik,
  • Nowa mocniejsza jednostka pompująca,
  • System sterowania Ergonic 2.0
  • technologie pozwalające na zmniejszenie kosztów eksploatacji, i emisji hałasu.

PUMI 25-4 i 28-4 nowej generacji są pierwszymi mieszarko-pompami, w których zastosowano system kontroli Ergonic 2.0. System sterowania rozwinięty specjalnie dla tych maszyn czyni użytkowanie PUMI intuicyjnym i łatwym. Nowy system podparcia pozwala na bezpieczne posadowienie maszyny. System ESC (Ergonic Setup Control) – system bezpieczeństwa Putzmeister, gwarantuje ciągłą kontrolę interakcji między podporami, ruchami wysięgnika i funkcjonowaniem pompy. Dodatkową możliwością jest posadowienie maszyny z podparciem po jednej stronie. Dane są wyświetlane operatorowi, co minimalizuje błędy obsługowe. W użytkowaniu PUMI pomoże także rozbudowany system oświetlenia, pozwalający na wygodniejszą i bardziej bezpieczną pracę.

Putzmeister PUMI 25-4 i 28-4

4-ramienny wysięgnik z systemem składania Z, oferuje optymalną charakterystykę pracy. Doprowadzona do perfekcji kinematyka zwiększa przestrzenny zasięg pracy i eliminuje miejsca niedostępne „dead space”. Zwiększa to efektywnie realny zasięg operacyjny.

Bezpośrednie powiązanie sterowania wysięgnikiem z układem podpór, zminimalizowanie drgań masztu, nowo zaprojektowany zespół pompujący przy zachowaniu wysokie odporności konstrukcji stalowej gwarantują maksymalną precyzję podawania betonu.

Aby zapewnić jak najdłuższa bezawaryjną eksploatację, Putzmeister dopracował nową PUMI do perfekcji. Odporna na skręcanie rama i zoptymalizowany  kształt bębna mieszarki zapewniają spójne rozłożenie ciężaru na osie. Chroni to maszynę i w długim okresie użytkowania prowadzi do  oszczędności kosztów. Specjalnie dla potrzeb PUMI została udoskonalona jednostka pompująca ze zoptymalizowaną S-rurą i dużym koszem zasypowym, oraz zwiększona dostępność do części eksploatacyjnych i zbiornika wody.

Nowe PUMI udowadniają, ze są przyjazne środowisku i ekonomiczne dzięki niższemu zużyciu, paliwa, mniejszej ilości oleju hydraulicznego w układzie, oraz niższej emisji hałasu. Zawdzięczamy to nowemu typowi napędu i większej pompie hydraulicznej, które pozwalają na obniżenie prędkości obrotowej silnika. PUMI 25-4 i 28-4 są dostępne w wersji z pompą rotorową lub tłokową.