Samochodowe mieszarki betonu

Samochodowe mieszarki betonu Putzmeister są jednocześnie ekonomiczne i wytrzymałe, co pozwala pokonywać wyzwania codziennej pracy na budowach. Decydującymi czynnikami sukcesu niewątpliwie są niska waga samej maszyny i wysoka odporność na zużycie.

Samochodowe mieszarki betonu Table

Samochodowe mieszarki betonu – charakterystyka.

Betonomieszarki Putzmeister charakteryzują się wysoką ładownością, niską masą własną i długim okresem użytkowania. Mieszarki samochodowe są projektowane tak, aby były solidne, wytrzymałe i miały niską wagę. Ponadto, geometria bębnów umożliwia załadowanie większej ilości mieszanki oraz łatwe i bezpieczne transportowanie. Ściany, spirale bębna oraz lej zasypowy i wylotowy produkowane są z użyciem 3mm grubości blachy ze stali Hardox. Daje to następujące korzyści:

  • do 15 % lżejsza waga mieszarki w porównaniu do konstrukcji ze stali konwencjonalnej,
  • zmniejszone zużycie i koszty użytkowania,
  • długi okres użytkowania
    większa objętość bębna,
  • rzadkie przestoje ze względu na rzadką konieczność wymiany zużywających się części.

Samochodowe mieszarki betonu 06

Wszystkie samochodowe mieszarki betonu Putzmeister są wyposażone w system kontroli Ergonic Mixer Control (EMC). System jest zbudowany z solidnych komponentów. Panel sterowniczy jest ergonomicznie wmontowany w tylnej części maszyny, zabezpieczony w celu ochrony przed czyszczeniem pod wysokim ciśnieniem. Kierowca ma możliwość operowania bębnem przy użyciu panelu wbudowanego w kabinie kierowcy lub za pomocą panelu sterowania z tyłu maszyny który wyposażony jest w przełącznik z 4 predefiniowanymi prędkościami obrotowymi silnika. Opcjonalnie oferowany jest system automatycznej kontroli wydajności – EOC. System ten pomaga zapewnić, że betonomieszarka pracuje w trybie ekonomicznego zużycia paliwa przez automatyczną zmianę prędkości obrotowej pracy silnika do optymalnej zapewniającej najmniejsze zużycie paliwa, części zużywających się mieszarki i najmniejszy hałas.

Samochodowe mieszarki betonu

Tak jak mieszarko – pompy samochodowe Putzmeister PUMI, betonomieszarki samochodowe również posiadają pełny automatyczny program czyszczenia. Umożliwia on automatyczne przemycie bębna małą ilością wody i może być uruchomiony jednym przyciskiem po opróżnieniu mieszarki. System kontroli stałej prędkości obrotowej bębna (CSD) zapewnia utrzymanie jakości mieszanki niezależnie od prędkości obrotowej silnika.

Samochodowe mieszarki betonu 05

System EMC ( Ergonic Mixer Conrol – opcja) napęd mieszarki jest sterowany elektronicznie.. System EMC kontroluje prędkość obrotową bębna mieszarki przekazuje tą informację do układu sterowania poprzez szynę CAN-bus. Dzięki temu możemy wyposażyć betonomieszarki samochodowe w zintegrowany system zarządzania flotą umożliwi to klientowi nie tylko obserwować prace betonomieszarki przez GPS, ale także przewidywać, kiedy mieszarka będzie gotowa do ponownego użycia. Ułatwia to planowanie pracy w następnych lokalizacjach.