Autoryzowany przedstawiciel Putzmeister w Polsce

Pompa Putzmeister M42

Pompa Putzmeister M42 jest nową generacją pomp samochodowych, która spełni oczekiwania inwestorów, operatorów i klientów. Zawiera bowiem wszystkie udoskonalenia i nowe rozwiązania uzyskane na bazie wieloletnich doświadczeń i ekspertyz.

 Jest przeznaczona do obsługi wszystkich najbardziej popularnych rodzajów betonu. Sprawdza się w codziennym użytkowaniu w różnych warunkach – od budów średniej wielkości do wielkich konstrukcji. Posiada 4 osie oraz układ podparcia w wersji TRDI, który pozwala na równomierne rozłożenie masy, dzięki czemu możemy bezpieczne posadowić w miejscu użytkowania. Pompa M42 daje sobie radę także przy ograniczonej powierzchni posadowienia.

Pompa Putzmeister M42 01

Jest ekonomiczna w obsłudze i utrzymaniu oraz maksymalnie wszechstronna – może służyć np. do betonowania stropów, posadzek w niskich budynkach, fundamentów czy ścian. System składania masztu RZ, szybkie reagowanie pompy na sterowanie umożliwia osiąganie odpowiedniej pozycji pracy szybko i łatwo. Operowanie pompą M42 jest w pełni komfortowe. Pompa jest wyposażona w intuicyjny system obsługi Ergonic 2.0, komputerowe systemy kontroli EPS, EOC i EBC (opcjonalnie) włączając w to możliwość zdalnego operowania pompą.

Pompa Putzmeister M42 posiada wysięgnik z pięcioma ramionami o zasięgu pionowym 41,6 m, poziomym 37,3 m i systemem składania RZ. Jest bardzo wszechstronna. W szczególności, jej piąte ramię, w połączeniu z niską wysokością rozkładania wysięgnika pozwala na pełen dostęp do wnętrza budynków. Charakterystyka wysięgnika, wyrafinowany schemat rurociągu i solidna struktura stali zapewniają precyzję i płynność ruchów. Elektroniczny system kontroli masztu ze zintegrowanym tłumieniem wibracji umożliwia stabilne prowadzenie węża końcowego. Zoptymalizowana kinematyka ramion maszyny zapewnia także maksymalnie wykorzystanie przestrzeni w pracy poziomej i pionowej wyeliminowując całkowicie „martwe pola”. Standardowe kolana rurociągu o kącie 45° i 90° ze wydłużonymi kołnierzami po obu stronach umożliwiają dłuższe użytkowanie bez konieczności serwisowania. Zmniejszenie ilości rodzajów kolan z 7 do 3, montaż wyłącznie części odpornych na ścieranie lub bezobsługowych, a także zwiększenie dostępności pozwalają na łatwiejsze, szybsze i tańsze serwisowanie.

Pompa Putzmeister M42 02

Pompa ta jest wyposażona w solidne komponenty o wysokiej odporności na ścieranie, a także wiele części bezobsługowych. Łatwy i szybki dostęp w powiązaniu z łatwo wymienialnymi częściami umożliwia zaoszczędzenie wielu pieniędzy i czasu.

Dzięki szczególnemu systemowi smarowania, operator nie musi wspinać się na maszynę. Maszyna sama, niezależnie smaruje szereg elementów takich jak np.: sworznie pierwszego ramienia, cztery punkty smarowania łożyska wieży. Pomaga to także wydłużyć wytrzymałość elementów w warunkach znaczącego obciążenia pracą.

Pompa Putzmeister M42 03

Jak wszystkie pompy Putzmeister, M42 jest dostępna z różnymi pompami o ciśnieniu 85 bar. Różnią się one średnicą zastosowanego tłoka i cylindrów roboczych, a także ilością skoków na minutę. Wersja 16 H z dwoma chromowanymi siłownikami (śr. 230 mm) jest tańsza niż 16HLS i 17iLS (śr. 250 mm). Wersje 16H i 16HLS charakteryzują się wydajnością 160 m3/h, a wersja iLS 170 m3/h. W porównywaniu typów pomp istotna jest także częstotliwość skoków tłoka/min. W wersjach LS występuje mniejszy przepływ oleju w układzie hydraulicznym, a zatem mamy do czynienia z mniejszym zużyciem jego elementów

Typ pompyWydajność (m3/h)Ciśnienie (bar)Tłok (mm)Średnica cylindra (mm)Uderzenie/min
16H16085210023031
16H LS16085210025026
17i LS17085210025027

Wersja 17iLS posiada także inne zalety: pozwala zmniejszyć zużycie paliwa aż do 15%, Oferuje nowoczesny system kontroli pozycji tłoków roboczych, ma nowoczesne siłowniki napędowe zapewniające długą bezawaryjną pracę, cylindry robocze umożliwiające obrócenie o 180’. Zastosowano także zasuwę „S” o zoptymalizowanej średnicy, która zdecydowanie poprawia zdolności zasysania jednostki pompującej

 Pompa Putzmeister M36 – charakterystyka:

 • optymalna geometria pompy pozwalająca na obsługę wszystkich popularnych rodzajów betonu;
 • 4-o osiowe podwozie stabilizujące pojazd,
 • łatwy do serwisowania układ hydrauliczny zachowujący wysoką jakość oleju;
 • rura wahliwa typu „S” ( S-rura ) odporna na zużycie;
 • zoptymalizowany lej zasypowy;
 • płynne, zoptymalizowane pompowanie z systemami EPS i EOC chroniące zespół  pompujący oraz wysięgnik;
 • automatyczna zmiana kierunku pracy mieszadła dopasowująca się do kierunku pompowania;
 • 5-o ramienny maszt umożliwiający precyzyjny dostęp do najdalej oddalonych miejsc,
 • niższa wysokość rozkładania wysięgnika;
 • solidność i stabilność m.in. dzięki wzmocnionej strukturze podstawy wysięgnika ;
 • niższe koszty serwisowania dzięki bezobsługowym komponentom, zastosowaniu: większej standaryzacji, mniejszej ilości różnego rodzaju elementów i mniejszej ilości funkcyjnych płynów;
 • wygodne i łatwe operowanie systemem kontroli Ergonic 2.0.
 • DMC poniżej 32t – rejestracja i użytkowanie bez odstępstwa;
 • Pełna zgodność z normami europejskimi w tym EN12001.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem handlowym.