Autoryzowany przedstawiciel Putzmeister w Polsce

Pompa Putzmeister M36

Pompa Putzmeister M36 jest klasyką wśród pomp samochodowych. Jest przeznaczona do pompowania wszystkich najbardziej popularnych rodzajów betonu. Jej 4 ramiona czynią ją kompaktową, ekonomiczną w obsłudze i utrzymaniu oraz maksymalnie wszechstronną – może służyć np. do betonowania stropów, posadzek w niskich budynkach, fundamentów czy ścian. Szybkie reagowanie ramion wysięgnika umożliwia osiąganie odpowiedniej pozycji pracy szybko i łatwo.

Intuicyjne operowanie systemem kontroli Ergonic 2.0 oraz jego rozszerzone funkcje czynią pompę idealnym wsparciem w każdym zastosowaniu. Dodatkowo, opcjonalnie maszyna może być wyposażona w układ podparcia umożliwiający na pracę z nie w pełni wysuniętymi przednimi nogami wsporczymi. Dzięki ogromnej ilości możliwości podparcia, maszyna świetnie sprawdza się na ciasnych polskich budowach. Możliwości te mają znaczenie dla każdego użytkownika.

Pompa Putzmeister M36 01

Wyposażenie pompy M36

Pompa ta jest wyposażona w solidne komponenty o wysokiej odporności na ścieranie, a także wiele części bezobsługowych. Łatwy i szybki dostęp do części umożliwia zaoszczędzenie wielu pieniędzy i czasu.

Dzięki szczególnemu systemowi centralnego smarowania, operator maszyny nie musi wspinać się na podstawę wysięgnika. Maszyna sama, niezależnie smaruje szereg elementów takich jak np.: sworznie pierwszego ramienia, cztery punkty smarowania łożyska rury wahliwej. Pomaga to także wydłużyć wytrzymałość elementów w warunkach znaczącego obciążenia pracą.

Charakterystyka wysięgnika, odpowiednie ułożenie rurociągu i solidna struktura stali zapewniają precyzję i płynność ruchów. Precyzji pracy sprzyja także jeszcze bardziej udoskonalona przekładnia obrotowa.

Pompa Putzmeister M36 posiada wysięgnik z czterema ramionami o zasięgu pionowym 36 m, poziomym 31 m i systemem składania Z. Rezultatem jest bardzo niska wysokość rozkładania umożliwiająca pracę wewnątrz budynków. Zoptymalizowana kinematyka ramion zapewnia  także maksymalnie wykorzystanie przestrzeni w pracy poziomej i pionowej wyeliminowując całkowicie „martwe pola”.

Pompa Putzmeister M36 02

Jak wszystkie pompy Putzmeister M 36 jest dostępna z różnymi zespołami pompującymi o ciśnieniu roboczym do 85 bar mieszanki betonowej. Różnią się one średnicą zastosowanego tłoka i cylindrów roboczych, a także ilością skoków na minutę. Wersja 16 H z dwoma chromowanymi siłownikami (śr. 230 mm) jest tańsza niż 16 H LS i 17 i LS (śr. 250 mm). Wersje 16 H i 16 H LS charakteryzują się wydajnością 160 m3/h, a wersja i LS 170 m3/h. W porównywaniu typów pomp istotna jest także częstotliwość skoków tłoka/min. W wersjach LS występuje mniejszy przepływ oleju w układzie hydraulicznym, a zatem mamy do czynienia z mniejszym zużyciem jego elementów.

Typ pompy Wydajność (w m3/h) Ciśnienie
(w barach)
Tłok
(w mm)
Średnica cylindra
(w mm)
Uderzenie/min
16 H 160 85 2100 230 31
16 H LS 160 85 2100 250 26
17 i LS 170 85 2100 250 27

Wersja 17 i LS posiada także inne zalety: pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, ma wbudowany nowoczesny system zapobiegający skracaniu ruchów tłoka podczas pompowania, bardziej efektywne pompowanie (dzięki nowemu systemowi uszczelnień siłowników napędowych zapobiegającemu wyciekom) oraz dłuższy czas użytkowania (dzięki unowocześnionemu łożyskowaniu S-rury). Wersja i LS posiada również cylindry robocze, które w miarę eksploatacji można obrócić o 360’ aby w pełni je zużyć.

 Pompa Putzmeister M36 – charakterystyka:

  • optymalna geometria pompy pozwalająca na obsługę wszystkich popularnych rodzajów betonu;
  • łatwy do serwisowania układ hydrauliczny zachowujący wysoką jakość oleju;
  • rura wahliwa typu „S” ( S-rura ) odporna na zużycie;
  • zoptymalizowany lej zasypowy;
  • płynne, zoptymalizowane pompowanie z systemami EPS i EOC chroniące zespół  pompujący oraz wysięgnik;
  • automatyczna zmiana kierunku pracy mieszadła dopasowująca się do kierunku pompowania;
  • niższa wysokość rozkładania wysięgnika;
  • solidność i stabilność m.in. dzięki wzmocnionej strukturze podstawy wysięgnika ;
  • niższe koszty serwisowania dzięki bezobsługowym komponentom, zastosowaniu; mniejszej ilości różnego rodzaju elementów i mniejszej ilości płynów obsługowych;
  • wygodne i łatwe operowanie systemem kontroli Ergonic 2.0.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem handlowym.