Autoryzowany przedstawiciel Putzmeister w Polsce

Pompa Putzmeister 38-5

Pompa Putzmeister 38-5 jest najlepiej sprzedającą się pompą samochodową firmy Putzmeister. Charakteryzuje się wszechstronnym zastosowaniem na placach budowy, można nią operować  w niskich budynkach, wylewać stropy i płyty fundamentowe. Dzięki wielostopniowemu systemowi podparcia można ją  doskonale wykorzystywać  na budowach o  ograniczonych przestrzeniach gdzie możliwe jest tylko wąskie podparcie maszyny.  Mimo, że spełnia oczekiwania użytkowników na całym świecie nadal jest udoskonalana. Dzięki zastosowaniu solidnej podstawy wysięgnika maszyna stała się jeszcze bardziej stabilna.  Wprowadzony został również rozszerzony pakiet wyposażenia standardowego, a także ulepszony system Ergonic 2.0 – zgodnie ze wskazówkami użytkowników, w związku z czym praca pompą stała się jeszcze bardziej wydajna i efektywna kosztowo.

Pompa Putzmeister 38-5

Jednostka pompująca występuje w dwóch wariantach – 16H lub 16 H LS. Różnią się one średnicą zastosowanego tłoka i cylindrów roboczych, a także ilością skoków na minutę. W wersji H LS występuje mniejszy przepływ oleju w układzie hydraulicznym a zatem mamy do czynienia z mniejszym zużyciem jego elementów przy tych samych parametrach pompowania.

Wysięgnik zastosowany w pompie Putzmeister BSF 38-5 składa się z 5 ramion rozkładanych w systemie RZ i osiąga w pionie do 37,5 metra, w poziomie 32,8 metra.

Pompa Putzmeister 38-5 z rozłożonym wysięgnikiem

Pompa Putzmeister 38-5 – charakterystyka:

  • łatwy do serwisowania układ hydrauliczny zachowujący wysoką jakość oleju;
  • rura wahliwa typu „S” ( S-rura ) odporna na zużycie;
  • zoptymalizowany lej zasypowy;
  • płynne, zoptymalizowane pompowanie z systemami EPS i EOC chroniące zespół  pompujący oraz wysięgnik ;
  • automatyczna zmiana kierunku pracy mieszadła dopasowująca się do kierunku pompowania.

Zalety pompy 38-5:

  • niższa wysokość rozkładania wysięgnika;
  • solidność i stabilność m.in. dzięki wzmocnionej strukturze podstawy wysięgnika ;
  • niższe koszty serwisowania dzięki bezobsługowym komponentom, zastosowaniu mniejszej ilości różnego rodzaju elementów (np. tylko 3 typy standardowych kolan) i mniejszej ilości funkcyjnych płynów;
  • masa całkowita poniżej 26 ton umożliwia bezproblemowe poruszanie się po drogach publicznych.

Pompa Putzmeister 38-5

Pompa może zostać zabudowana na 3 – osiowym podwoziu Mercedes / Man / Volvo lub innym, wg życzenia Klienta. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem handlowym.